Dlaczego występuje zapalenie pęcherza po stosunku?

Witam. Od jakiegoś czasu po stosunku ( ale nie każdym) mam zapalenie pęcherza. Czytałam, że jest to tzw. "syndrom miesiąca miodowego". Jednak mam pytanie: dlaczego podczas stosunku dochodzi do zapalenia pęcherza a np podczas pettingu nie? Wcześniej uprawiałam z moim chłopakiem petting (wprowadzał palec do pochwy a później też dotykał łechtaczki itp.) i nie miałam zapalenia pęcherza. Byłam ostatnio u ginekolog i usłyszałam że może to być od stosunku i że po prostu musimy się "dopasować" tzn co?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać wymaz i posiew z dróg rodnych u Pani jak i u partnera