Zapalenie pęcherza i posiew moczu oraz ból podczas stosunku

Witam, od jakichś dwóch tygodni cierpię na zapalenie pęcherza, ostatnio posiew moczu wykazał bakterię: proteus mirabilis. Czy ma to związek z bólem, gdy dochodzi do zbliżenia? Ból jest okropny, tak, że członek nie wchodzi do pochwy. Bardzo proszę o odpowiedź, bo jestem załamana i powoli nie radzę sobie z tym psychicznie(czuję się nieatrakcyjna dla mojego partnera, który mimo wszystko jest wyrozumiały).

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból podczas stosunku może być spowodowany infekcją dróg moczowych. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.

Witam, nie widzę innej przyczyny tych dolegliwości tylko właśnie bakteryjne zapalenie pęcherza. Na razie wstrzymałbym się ze współżyciem (dziwne, że jeszcze Pani tego nie zrobiła) i jak najszybciej, pod kontrolą urologa, pozbyłbym się zakażenia dróg moczowych (leczenie antybiotykiem zgodne z wynikiem antybiogramu). Doraźnie proponuję przymoczki lub nasiadówki z roztworu rumianku. Dziwię się, że to wszystko tak długo trwa, że aż boi się Pani o opinię partnera. Pozdrawiam RH