Dlaczego ząb się rusza po leczeniu?

Witam. 3 tygodnie temu miałam plombowany ząb. Plomba była podobno tylko „kosmetyczna”. W zeszłym tygodniu została skorygowana wysokość zęba, bo był zbyt wysoko w zgryzie. Od kilku dni mam wrażenie, że ten ząb lekko się rusza kiedy dotykam go językiem (palcem nie). W tym miejscu czuje też lekki dyskomfort i od czasu do czasu, któryś z zębów reaguje mocno na zimne i słodkie. Co to może być?

Uczucie ruszanie się zęba prawdopodobnie przeminie, skoro występuje jedynie w wybranych sytuacjach. Opisywany dyskomfort to nadwrażliwość. Warto skonsultować się ze stomatologiem, może Pani także szczotkować zęby pastą przeciw nadwrażliwości, zazwyczaj jest to skuteczne rozwiązanie.