Jak długo może boleć ząb po leczeniu?

Tydzień temu miałam leczonego zęba, ubytek nieduży, plomba prawidłowo założona, nie przeszkadza. Jednak odczuwam dyskomfort przy gorącym, zimnym i słodkim. Przy zgryzaniu twardszych rzeczy również. Jest to ułamek sekundy, nie boli przewlekłe. Sąsiednie zęby są zdrowe. Czy te dolegliwości mogą się tak długo utrzymywać?

Trzeba sprawdzić w ustach w powiększeniu szczelność wypełnienia. Niekiedy jest nieszczelność głębiej więc w ustach może być ok ale po wymiernie wypełnienia wszystko się uspokoi. W takich przypadkach zaczynamy od tomografii aby w 3D ocenić tkanki i głębokość obecnego wypełnienia.