Co oznacza ból zębów podczas jedzenia słodyczy?

Dzień dobry. Na wstępie zaznaczę, że regularnie (co pół roku) odwiedzam stomatologa. Moim problemem jest okropny ból zębów przy jedzeniu słodkiego (piciu zimnego i gorącego również, ale aż tak nie "dogryza" jak ten po słodkim). Byłam już z tym u trzech różnych stomatologów i każdy z nich mówi, że nie mam próchnicy i jest to nadwrażliwość. Zęby mnie nie bolą ogólnie. Ja myślę, że gdyby to była próchnica lub jakieś ubytki, to któryś z nich zauważyłby? Miałam również zdjęcia RTG i ogólnie to pantomograficzne i też niby wszystko ok.

Przy nadwrażliwości poszczególnych zębów mogą one reagować zarówno na zimne, gorące jak i słodkie pokarmy. I jest niestety często trudna do diagnostyki.