Co robić z tym bólem zęba, który był leczony?

Miałem plombowane dwa zęby, 4 i 6 na górze, ale boli tylko 6, jak zetknie się z zimnym lub bardzo gorącym (najczęściej ciepła ciecz zmniejsza mi ból) napojem zaczyna boleć, stały ból w połączeniu z pulsowaniem, chociaż już sam do końca nie wiem jak to nazwać, odnośnie 6, boli mnie też w zgryzie, ale nie przy normalnym układzie szczęki, żeby ząb zabolał w zgryzie muszę przestawić szczękę, żeby zetknął się z zębami na dole w innym miejscu niż naturalnie, oprócz tego wczoraj stomatolog mi założył fleczer na 6 która jest pod tą plombowaną 6, też po spożywaniu zimnego/gorącego ząb z fleczerem boli i ma te same objawy co 6 na górze, czy taki ból jeszcze długo się będzie utrzymywał?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 10 miesięcy temu

W przypadku nowo plombowanego zęba, odczucie wrażliwości może być spowodowane tym, że ząb został podrażniony podczas przygotowywania i plombowania. Z czasem zazwyczaj następuje zmniejszenie nadwrażliwości, a ząb staje się bardziej stabilny.

Jeśli ból i wrażliwość utrzymują się przez dłuższy czas lub są nasilone, warto skonsultować się ponownie z lekarzem stomatologiem. Mogą być konieczne dodatkowe kroki, takie jak stosowanie specjalnych past do zębów dla osób z nadwrażliwością lub zastosowanie preparatu do znieczulenia miejscowego, aby złagodzić dolegliwości.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest unikalny, a czas potrzebny do ustąpienia bólu i wrażliwości może się różnić. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż kilka tygodni lub jest nieznośny, warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem, aby dokładnie ocenić sytuację i zaproponować odpowiednie rozwiązania.

Nie mogę dokładnie ocenić Twojej sytuacji medycznej. Dlatego zawsze najlepiej skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który będzie w stanie udzielić Ci indywidualnej opieki i odpowiedzi na Twoje pytania.

Stomatologia zachowawcza Białystok