Co robić z tym bólem po leczeniu zęba?

Przedwczoraj byłem u dentysty i jakoś godzinę po zabiegu plombowania zaczął mnie boleć ząb. Nie był to jakiś straszny ból, ale już wczoraj i dziś boli mocniej i promieniuje na ucho i całą szczękę. Jestem na przeciwbólowych tabletkach. Dentysta jako, że czułem dozy ból przy borowaniu (raczej nie mam tak często) i potem jak coś tam grzebał mi w zębie czymś metalowym, to pod plombę dał lekarstwo ale nie, że na kilka miesięcy tylko powiedział, że wpuszcza lekarstwo żeby nie było kanałowego ale plomba jest stała. Co to za lekarstwo i czy to może przez to jest teraz taki ból? Po jakim czasie powinien ustąpić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

dolegliwości bólowe po plombowaniu zęba to dość częste powikłanie przy tego typu zabiegach. Może być on spowodowany np. przez niepoprawne założenie plomby.

W obecnym stanie leki przeciwbólowe powinny Panu ulżyć w dolegliwości, jeżeli jednak ból będzie się przedłużał przez kilka dni lub nawet się nasili, to należy udać się do stomatologa na wizytę kontrolną. Będzie on w stanie znaleźć przyczynę bólu i w razie potrzeby zaplanuje dalsze postępowanie.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pan w artykule, do którego zamieszczam link poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.