Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego znowu mnie boli prawa nerka?

Jestem dziewczyną i mam 17 lat. Ostatnio 2 tygodnie spędziłam w szpitalu, zdiagnozowano ostre miedniczkowe zapalenie nerek. Gdy wyniki moczu i krwi się polepszyły wypisano mnie do domu i zapisano tabletki. Co miesiąc również mam robić badania moczu i kontrolować wyniki. Od 6 dni jestem w domu, ale dzisiaj znowu poczułam lekkie kucie w prawej nerce. Boję się, że znowu się coś dzieje z moją nerką. Czy powinnam udać się ponownie do lekarza?
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisany objaw może sugerować nawrót zakażenia układu moczowego, jednakże jeśli jest słabo nasilony to trudno go przypisywać bezpośrednio takiej przyczynie. W każdym razie z uwagi na ostrożność w tej sytuacji i dostępność badania ogólnego moczu warto zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu badania fizykalnego i ewentualnego wykonania badania ogólnego moczu.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy