Długie suszenie włosów i swędzenie skóry głowy

Witam! Mam 23 lata i jestem mezczyzna. Od malego lubilem suszyc wlosy suszarka, czasami duzo za dlugo niz bylo to potrzebne (az mnie piekla skora glowy, ale jakos lubilem sie tak wygrzac po kapieli). Mysle, ze ten dziwny nawyk mogl mi zniszczyc wlosy. Teraz, gdy nie wysusze wlosow to robia sie oklaple, bez energi i dosc szybko sie przetluszczaja. By tego bylo malo caly czas swedzi mnie glowa. Co robic? Suszyc nie suszyc? Moze jakies odzywki regeneracyjne czy cos?

Witam serdecznie,
faktycznie nadmierne i intensywnie suszenie włosów powoduje ich wysuszenie, a także uszkodzenie cieplne, co osłabia ich kondycję. Ponadto istnieje ryzyko oparzenia skóry głowy, stąd m.in. objaw pieczenia. Najważniejsze jest, aby suszyć włosy z odpowiedniej odległości, ok. 20 cm i nie doprowadzać do objawów niepożądanych. Ponadto warto pomyśleć o odżywkach do włosów, najlepiej w sprawy, np. firmy Radical.

Pozdrawiam,
ES