Długoletnie stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Do czego może doprowadzić długotrwałe branie tabletek antykoncepcyjnych. Stosuje już 19 lat.

Jeżeli jest Pani zdrowa, nie ma powikłań związanych z ich stosowanie, wykonuje regularnie badania zalecane przez ginekologa (wraz z USG piersi)- to wszystko jest w porządku.

Jeśli w czasie stosowania tabletek regularnie co 12 miesięcy są wykonywane:
-konsultacja ginekologiczna, cytologia
-badanie usg przezpochwowe
-usg piersi
-badania laboratoryjne krwi,ocena układu krzepnięcia, funkcji wątroby
i są one prawidłowa / brak powikłań /można dalej przyjmować tabletki.