Stosowanie Atywia na łysienie androgenowe, PCOS i trądzik

Od3lat przyjmuje Atywie na łysienie androgenne,PCOS i trądzik.Badania mam ok,niedługo robię kolejną cytologię i USG.Nie prowadzę regularnego współżycia.Nigdy nie myślałam o przerwie z tabletkami.Obecnie obawy partnera o zajściu w ciąże po zakończeniu terapii zaczynają udzielać się i mi.Czy przy tak dł.braniu tabletek mogą występować powikłania?Czy przerwy mogą obniżyć ryzyko efektów ubocznych?Na łysienie biorę inne leki typu spironol i wiem, że nie powinnam do zakończenia terapii zajść w ciąże

- ryzyko powikłań raczej zwiększa się po 5 latach brania tego typu leków
Czy przerwy mogą obniżyć ryzyko efektów ubocznych?
- tak, ale przerwy po około 5 latach
- oczywiście ważna jest okresowa kontrola laboratoryjna funkcji wątroby i układu krzepnięcia