PCOS, stosowanie Atywia i przedłużająca się miesiączka

Mam PCOS i biorę pierwsze w życiu tabletki antykoncepcyjne (atywia). Po 3 miesięcznej przerwie dostałam okresu, wtedy też zaczęłam brać tabletki. Niestety okres się przedłuża, trwa już 11 dni i nadal jest bolesny. Czy to może być skutek uboczny tabletek czy może wynik tak długiej przerwy pomiędzy miesiączkami?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedziec. proponuję udac się do lekarza ginekologa.