Przedłużający się okres

Witam, rok temu odstawiłam tabletki (mam 22 lata), jednak teraz powróciłam do nich. Dokładnie 4 stycznia, w pierwszym dniu miesiączki, wzięłam pierwszą tabletkę... Dzisiaj jest 14 stycznia, a ja nadal mam okres. Trochę się tym niepokoję, ponieważ kiedyś już brałam tabletki i takiej sytuacji nie miałam. Biorę tabletki mniej wiecej o 18 godzinie... Od rana występuje plamienia, a właśnie koło 19 się nasilają. Czy to normalne? Wiem, że tabletki powodują skutki uboczne... i organizm musi się przyzwyczaić... ale czy okres się skończy, czy będę miala go cały miesiąc? Z gory dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skutkiem ubocznym stosowania pigułek antykoncepcyjnych mogą być krwawienia śródcykliczne. Zwykle ustępują one po 2-3 miesiącach stosowania tabletek. Jeśli utrzymują się dłużej lub jeśli są dla kobiety szczególnie uciążliwe, to należy zgłosić to lekarzowi - przepisze inny preparat, o większej dawce hormonów.

Pozdrawiam!