Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Długotrwałe plamienie po poronieniu

Witam, mam 32 lata i miesięc czasu już krwawię po poronieniu. Nie jest obfie, lecz martwi mnie, że tak długo. Niestety, jestem obecnie za granicą i dopiero za 3 tygodnie wrócę do kraju i udam się do ginekologa. Byłam w 4 tygodniu ciąży. Czy mam podstawy do obaw, co mogło się stać? Nie boli i nie mam gorączki, więc mam nadzieję, że to nie jest infekcja.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Witam!

Przyjmuje się, że po poronieniu krwawienie może się utrzymywać przez 2-4 tygodnie. Ważne, aby nie towarzyszyły mu żadne dolegliwości i miało tendencję do zanikania.

Nie podała Pani, czy była poddana zabiegowi łyżeczkowania. Jeżeli nie - istnieje ryzyko pozostania resztek po poronieniu w macicy, co może powodować przedłużające się krwawienia.

Objawami niepokojącymi (świadczącymi o zakażeniu) są bóle w podbrzuszu, brzydki zapach wydzieliny, nasilanie się krwawienia oraz gorączka. Jeśli wystąpi któryś z nich, powinna Pani udać się niezwłocznie do lekarza.

Jeżeli krwawienie będzie stopniowo zanikać i nie wystąpią dodatkowe dolegliwości, może Pani wstrzymać się z powrotem do kraju. Należy jednak pamiętać, że przedłużające się krwawienie może doprowadzić do niedokrwistości.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy