Orgazm po poronieniu: czy może mieć negatywne skutki?

Witam. Poroniłam i poddano mnie zabiegowi czyszczenia. Wiem, że z seksem należy się wstrzymać do kolejnej miesiączki, ok. 6 tygodni. Natomiast chcę wiedzieć, czy sam orgazm może zaszkodzić w tym okresie (np. łechtaczkowy, seks analny)? Chcę mieć pewność, że nie zaszkodzę sobie, chcę starać się o kolejne dziecko - to najważniejsze.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Faktycznie wskazane jest odczekanie 6 tygodni z podjęciem współżycia po zabiegu łyżeczkowania. Nie ma jednak bezwględnych przeciwwskazań do korzystania z innych form pobudzenia. Jeżeli to jednak możliwe wskazane jest odczekanie jak najdłuższej abstynencji.
Pozdrawiam.