Dłuższe pozostawienie wkładki wewnątrzmacicznej a usunięcie macicy

Dzień dobry Czekam na zabieg usunięcia macicy, termin wyznaczony na 4 lipca 2016 r. Od września 2010 r. mam założoną mirenę, dzięki której rzeczywiście nie miałam obfitych krwawień. Moja p. ginekolog zdecydowała się pozostawić mirenę i usunąć ją razem z macicą, żeby zaoszczędzić mi bólu ( nitki są niemal niewidoczne z powodu mięśniaków). Czy pozostawienie wkładki 9 miesięcy dłużej niczym nie zagraża? Czy będzie ona działała jeszcze przez jakiś czas czy też powinnam przyspieszyć termin operacji?

Aleksander Ropielewski

Lepiej skrócić okres utrzymywania wkładki, jednak nie powinno to mieć negatywnego wpływu i termin lipcowy nie będzie zbyt późny.