Usunięcie części szyjki macicy a ponowne założenie wkładki domacicznej

Jestem po zabiegu kolposkopi poczatek grudnia2013 usunięcia części szyjki macicy przez trzy lata miałam złożoną wkładkę mirenę i brak okresu, teraz chciałabym załozyć ja znowu i moje pytanie brzmi czy jest to mozliwe i czy po założeniu powinno znowu zaniknąć krwawienie ???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wykonany zabieg nie jest przeciwwskazaniem do ponownego założenia wkładki wewnątrzmacicznej. Po założeniu, najpewniej krwawienie zaniknie, tak jak gdy poprzednio stosowała Pani wkładkę.