Dni płodne a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych Ridevidon

Czy stosując tabletki antykoncepcyjne ridevidon, przez 21 dni o tej samej porze mam dni płodne i czy muszę korzystać z prezerwatyw??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Regularne stosowanie antykoncepcji hormonalnej, przy braku czynników mogących zaburzyć jej działanie skutkuje znikomym ryzykiem ciąży. Nie ma konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji.

stosowanie tabletek antykoncepcyjnych powoduje zablokowanie jajnika i brak jajeczkowania. Jajnik nie pracuje .