Jak działają pięciofazowe tabletki antykoncepcyjne?

Czy w pięciofazowych tabletkach antykoncepcyjnych typu Q*** tez nie ma dni płodnych i seks jest bezpieczny we wszystkie dni cyklu? Nawet w dni krwawienia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Stosowanie każdego rodzaju antykoncepcji hormonalnej zapewnia stałe zabezpieczenie. Warunkiem prawidłowego działania preparatu jest regularne przyjmowanie tabletek oraz unikanie czynników mogących osłabić ich skuteczność (przyjmowanie preparatów na bazie dziurawca, występowanie ostrych biegunek i wymiotów).

Podsumowując, prawidłowe stosowanie antykoncepcji zapewnia stałe zabezpieczenie i nie wymaga korzystania z dodatkowych metod zabezpieczenia w postaci prezerwatywy.

Pozdrawiam