Tabletki antykoncepcyjne: czy tabletki działają, gdy wymiotuję?

Mam pytanie odnośnie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Biorę już 3 miesiące tabletki zawsze o jednakowej porze (19.00) i nie zapominam, lecz mam mały problem. Zmagam się z bulimią i wymiotuję codziennie, ale tylko raz w godzinach miedzy 13.00 - 17.00, czyli jakieś 16 godzin po przyjęciu tabletki. Czy moje zabezpieczenie jest skuteczne? I czy mogę uprawiać sex bez dodatkowego zabezpieczenia? Jak do tej pory wstrzymuje się z tym, gdyż nie jestem pewna czy w takim wypadku te tabletki działają. Z góry dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Przyjmuje się, że wymioty mające miejsce po 12 godzinach od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej nie obniżają skuteczności preparatu. Oznaczałoby to, że tabletki wykazują oczekiwane działanie.
Jednak ze względu na stałe prowokowanie wymiotów dochodzi do zaburzeń w obrębie układu pokarmowego. Dochodzi bowiem do uszkodzenia śluzówki, zaburzeń jonowych i metabolicznych, co może zmniejszać wchłanianie preparatu. Zakładam jednak, że przed rozpoczęciem stosowania tego rodzaju antykoncepcji była Pani u ginekologa, który został poinformowany o Pani chorobie podstawowej. Jeśli nie, wskazana jest wizyta kontrolna u ginekologa, który oceni Pani stan kliniczny i ewentualnie zmieni Pani tabletki na inny rodzaj antykoncepcji hormonalnej.
Pozdrawiam. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy