Dni płodne przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Zwracam się się do Państwa z pytaniem i moim wielkim problemem. Jestem młodą osobą, dopiero uczę się życia seksualnego. Od ponad roku przyjmuję lek antykoncepcyjny- ****. Tabletki staram się brać regularnie, z różnicą do 2 max 3 godzin. Dokładnie w 14 dniu cyklu współżyłam z partnerem, bez dodatkowego zabezpieczenia. Partner do miał wytrysku. Stosunek odbył się 2 dni temu, a ja, kiedy zorientowałam się, że mogłabym być potencjalnie w dniach płodnych, widzę u siebie każde objawy ciąży, począwszy od ciągłego bólu brzucha, głowy, po biały śluz już w trakcie tych 2 dni po. Wariuje i nie wiem czy mam się już martwić? Coś działać? Kiedy mogę sprawdzić, że to tylko wymysł mojego umysłu? Proszę o opowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Przyjmowany przez Panią preparat ma działanie antykoncepcyjne, choć stosowanie go jedynie w tym celu nie jest zalecane (przede wszystkim działa on antyandrogennie, wskazany jest w trądziku i hirsutyzmie). Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas stosowania tabletek w prawidłowy sposób jest bardzo niskie. Test ciążowy może Pani wykonać najlepiej pod koniec 7-dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami, nawet jeśli pojawi się krwawienie z odstawienia.
Pozdrawiam!