Gęsty śluz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jestem młoda i przyjmuję tabletki antykoncepcyjne by zapobiec nieplanowanej ciąży. Nie omijam tabletek zawsze biorę je zgodnie z zaleceniem spóźniam sie max godzinę. Kochałam się z chłopakiem na poczatku nowego opakowania jakies 7 - 8 dni bez zabezpieczenia stosunkiem przerywanym. Nigdy nie doszedł we mnie. Minał miesiąc i odstawiłam tabletki pojawił się gęsty, biały, i suchy(?) kulujący się śluz. Mam 2 dzień od odstawienia tabletek a krwawienia dalej nie ma.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przejściowo po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, miesiączka może być nieregularna. Do 3 miesięcy wszystko powinno się unormować. W przeciwnym razie wskazany kontakt z ginekologiem.