Do ilu dni może się spóźniać miesiączka u 18-letniej kobiety?

Witam, mam 18 lat. Ostatnią miesiączke dostałam 17 marca, a skończyła się 21 marca. 4 kwietnia kochałam się ze swoim partnerem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). Nie biorę żadnych leków antykoncepcyjnych. Dziś mamy 20.04 a ja nadal nie dostałam kolejnej miesiączki. Czy możliwe bym była w ciąży jeśli do wytrysku NIE doszło w pochwie tylko poza nią? Jakie są przyczyny opóźnienia się okresu i do ilu dni może się takowy okres opóźnić dla organizmu kobiety w moim wieku? Proszę o odpowiedz.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. Proponuję wykonać test ciążowy który powinien już być wiarygodny. Opóźnienie się okresu z przyczyn innych niż ciąża jest cechą indywidualną i nie można jednoznacznie stwierdzić ile będzie trwało dni. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.