Do jakiego momentu ciąży można zmienić lekarza prowadzącego?

Witam, mam pytanie. do jakiego momentu ciąży jeszcze można zmienić lekrza prowadzącego ? pytam gdyż mam sytuację, że musiałam iśc do ginekologa wcześniej niż planowałam z uwagi na niski progesteron. Jednak ten lekarza jest oddalony od mojego miejsca zamieszkania. Dowiedziałam się, że jestem w początkowej ciązy, gdzie jeszcze nie widać zarodka tylko pęcherzyk ciązowy. Dostalam duphaston i mam sie zglosicz a trzy tygodnie w celu kontroli, potwierdzenia ciązy oraz założenia karty ciąży.. Czy jest sens udawać się jeszcze do tego lekarza i potem w razie gdy wszystko jest ok pójść do lekarza gdzieś bliżej mojego miejsca zamieszkania ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam, ciąża to wyjątkowy i wcale niekrótki okres w życiu kobiety, dlatego wybór lekarza prowadzącego jest bardzo ważny. Proszę dobrze przemyśleć tę kwestię – zmiany ginekologa można dokonać na każdym etapie ciąży, choć należy zachować rozsądek, ponieważ zmiana lekarza w połowie czy na ostatnim etapie ciąży, może nie być dobrym pomysłem. Ginekolog prowadzący ciążę powinien dobrze znać sytuację zdrowotną pacjentki oraz jej nienarodzonego dziecka, dlatego warto w miarę szybko wybrać jednego lekarza, któremu może Pani zaufać i pozostać mu "wierną". Jeśli od początku ciąży będzie prowadził ją jeden lekarz, jest większa szansa, że szybciej wyłapie ewentualne nieprawidłowości lub dostrzeże inne niepokojące sygnały. Oczywiście pierwsza wizyta często podyktowana jest pośpiechem – zwłaszcza gdy pojawiają się problemy np. w postaci plamień. Na kolejną może Pani również udać się do tego lekarza, któy zaordynował stosowanie dydrogesteronu lub wybrać innego lekarza, u którego założy Pani kartę ciąży. Więcej o wyborze ginekologa w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-znalezc-dobrego-ginekologa . Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.