Do kogo udać się z tłuszczakomięśniakiem?

Dzień dobry, u bliskiej mi osoby wykryto tłuszczakomięśniaka. Do jakiego chirurga/lekarza powinna się ona skierować? Z jaką specjalizacją onkolog czy ortopeda?
KOBIETA, 24 LAT 3 miesiące temu

Diagnostyka raka żołądka

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tłuszczakomięsak to nowotwór wywodzący się z tkanki tłuszczowej, należący do złośliwych nowotworów tkanek miękkich. Występuje on dosyć często u osób dorosłych między 40. a 60. rokiem życia, a w momencie rozpoznania jest już sporych rozmiarów. Rośnie jednak bardzo wolno. Częściej występuje u mężczyzn aniżeli u kobiet. Objawy zależą od typu tłuszczakomięsaka, jak i jego lokalizacji. Gdy osiągnie on większy rozmiar, może powodować dolegliwości bólowe.

Z uwagi na to, że tłuszczakomięsak to nowotwór, to leczeniem powinien zajmować się chirurg i onkolog. Największą skuteczność wykazują bowiem zabiegi operacyjne. Uzupełniająco stosuje się chemioterapię bądź radioterapię.

Zachęcamy do artykułu poruszającego tę tematykę: https://portal.abczdrowie.pl/lekarz-ostrzega-tluszczak-to-najczestszy-nowotwor-tkanek-miekkich.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty