Dodatkowe badania prenatalne i usg

Witam, bardzo niepokoja mnie rozbieznosci w badaniu USG. Lekarz prowadzacego wyk badanie nic nie wspomnial na temat wyniku ktory wyglada nastepujaco. Obecnie 34.0 tc. BPD 38+1, HC 34+3, AC 32+4, FL 32+2. Dodam ze mialam dwa badania prenatalne w 13 i 21 tc wszystko bylo ok. Ilosc wod AFI 15,76 cm, przeplywy ok. Badanie zostalo wykonane w szpitalu na b.dobrym sprzecie. O czym moze swiadczyc tak duze BPD? Czy powinnam wykonac jeszcze jakies dodatkowe badania? Bardzo prosze o rade.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Być może jest to omyłka w zapisie- górna norma dla 36 tc to 10,2 cm BPD. Jeśli do tej pory wszystko było w porządku, polecam kontakt z Pani lekarzem prowadzącym, celem rozwiania Pani wątpliwości.

z poważaniem
Michał Kurek