Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dodatkowe skurcze serca u 28-letniej kobiety

Mam 28 lat. Moim problemem są dodatkowe skurcze serca (nie wiem czy nadkomorowe czy komorowe). Na żadnym z EKG skurcze się nie uwidoczniły, więc lekarze bagatelizują problem. Magnez, potas, TSH w normie. Skurcze pojawiły się 2 lata temu, samoczynnie ustąpiły. Od tygodnia wróciły. Wszyscy lekarze twierdzą, że to ma podłoże nerwowe, jednak nie wykonano ani Holtera ani echo serca. Czasem są tak silne że przez kilka godzin mam jeden skurcz po drugim co wywołuje panikę i lęk przed śmiercią. Co robić?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Stosowanie dronedaronu w praktyce - 10 gorących pytań

Migotanie przedsionków to duży problem społeczny. Wiele osób cierpi na tę przypadłość. Leczenie migotania może polegać na podaniu dronedaronu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tej terapii.

Skurcze dodatkowe, jeśli nie powodują zaburzeń typu niewydolność serca, zawrotów głowy itp zwykle nie wymagają leczenia, tym bardziej jeśli nie ma wyraźnej przyczyny tych zaburzeń, a z tego co pani pisze takiej przyczyny nie stwierdzono. Jeśli jednak ma pani taki duży lęk to warto wykonać badanie Holtera. Jeśli zaburzenia rytmu będą niewielkie to trzeba rozważyć leczenie lęku, Tak to też się dzisiaj leczy. Pozdrawiam i życzę zdrowia i odwagi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy