Dodatkowe skurcze komorowe serca u 35-latki

3 lata temu zaczęłam uskarżać się na dodatkowe skurcze komorowe serca, Holter wykazał, że było ich ok. 15,000/dobę, ale echo serca wykluczyło jakiekolwiek jego wady. Przez rok brałam leki i było coraz lepiej. Ostatecznie odstawiłam je a skurcze pojawiały się sporadycznie. Ostatnio zdarzają się jednak coraz częściej, myślę, że wyczuwam ich około 100 dziennie. Jaka ilość powinna skłonić mnie do powtórnej wizyty u kardiologa? O ile taka ilość nie jest niebezpieczna, wolałabym obejść się bez leków.

Witam. Niestety na podstawie subiektywnych odczuć nie jest Pani w stanie określić ani pochodzenia skurczów ani ich ilości. Komorowe skurcze serca mogą być nawet groźne dla życia dlatego konieczna jest ponowna ocena kardiologa i wykonanie Holtera ekg.