Czym mogą być spowodowane dodatkowe skurcze serca komorowe?

Witam ,czym mogą być spowodowane dodatkowe skurcze serca komorowe(odczuwam w ilości do 20 dziennie), jeśli w echo serca wyszło że serce jest zdrowe i kardiolog po przejrzeniu holtera stwierdził że nie było zaburzeń rytmu? i czy są grozne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani skąd pomysł, że ma Pani skurcze dodatkowe, skoro w Holterze nie wykryto zaburzeń rytmu? Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, czy postawiona przez kardiologa diagnoza jest prawidłowa, sugeruję, by skonsultowała się Pani z innym lekarzem.