Czy dodatkowe skurcze komorowe są niebezpieczne?

Witam, mam pytanie czy dodatkowe skurcze komorowe są niebezpieczne?W dobowym Holterze wyszło mi ich 4087 w tym 7 par ,2 bigemie komorowe i 295 trigeminii komorowych oraz 409 pobudzeń nadkomorowych.Morfologię mam dobrą.Z echo serca wyszło mi że: wielkośc serca prawidłowa, pień płucny 1,9 cm.Prawidłowa gr i kurczliwosc ścian serca.Zastawki bez istotnych zmian, mała niedomykalność zastawki mitralnej, śladowa niedomykalnośc zastawki trójdzielnej.Bardzo proszę o pomoc i wyjasnienie czy to jest groźne

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane nieprawidłowości wymagają wdrożenia leczenia. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty kardiologa.