Dodatni wynik anty-HCV

Witam! Chcialabtm uzyskac informacje co onacza nastepujacy wynik? W 2009 r mialam badania anty hvc wynik dodatni. Hcv RNA ujemny. W tym roku mialam kolejne badania p/c anty HCV reaktywny p /c HCV z testem powtarzalnosci reaktywnosc p/c powtarzalnie reaktywne? Co to oznacza? Bardzo prosze o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Oznacza to że przeciwciała przeciwko HCV nadal występują, a czy było oznaczane HCV RNA? Proponuję udać się do lekarza chorób zakaźnych w celu określenia odpowiedniego dalszego postępowania.