Dodatni wynik HCV podczas ciąży

Witam. Podczas ciąży wyszedł mi dodatni wynik HCV. Badanie w innym laboratorium wskazały wynik ujemny. W dwóch różnych laboratoriach wynik był różny. Lekarze zabronili mi karmić dziecko piersią (na czym bardzo mi zależało)Po ciąży powtórzyłam badania i znowu dwa różne wyniki. Laboratorium przesłało próbkę krwi do badania HCV RNA-wynik ujemny. Robiłam też ALAT I ASPAT wyszły w normie. Dlaczego żaden z lekarzy nie kazał mi zrobić badań RNA. Co powinnam teraz zrobić (jakieś dodatkowe badania?)

Renata GrzechociĹska

Czasami u kobiet w ciąży wychodzą fałszywie dodatnie wyniki w kierunku zakażenia HCV, sugeruję udać się do lekarza chorób zakaźnych, który przeprowadzi dokładną diagnostykę.