Dodatni wynik HCV

Witam, mam 26 lat, zrobiłam dwukrotnie badania przeciwciał HCV i dwukrotnie wyszły dodatnie. Na wyniku było napisane, że mam 122,42 S/CO. Interpretacja laboratorium: poniżej 1,00S/CO wynik ujemny, powyżej 1,00 S/CO wynik dodatni. Czy to jest stare zakażenie?
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dwukrotnie dodatni wynik oznaczenia przeciwciał anty-HCV wymaga bezwzględnego wykonania badania w kierunku obecności materiału genetycznego wirusa - tzw. HCV-RNA, a także badania aktywności enzymów wątrobowych. Pozwala to na odróżnienie zakażenia czynnego od przebytego w przeszłości.

Powinna Pani niezwłocznie zgłosić się do lekarza w celu dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam.