Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy z ujemnym RNA HCV zarażam inne osoby?

Dzień dobry, mam 28 lat, od dziecka chorowałem na wzw c (zarażono mnie w szpitalu podczas porodu cc). W wieku 7 lat poddany zostałem leczeniu interferonem (3 miesięczna seria zaszczytów). Po kuracji wykonano mi badania RNA HCV (ujemne), następnie po około 5 miesiącach udałem się z rodzicami na (jak to nazwali badania genetyczne do szpitala zakaźnego w Warszawie) wynik badań - "brak wirusa". Moje pytanie brzmi czy z ujemnym RNA HCV mogę dalej zarażać inne osoby (jestem nosicielem) oraz czy występuje szansa nawrotu choroby (wirusa) ? Z góry dziękuje za odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 4 miesiące temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Witam, jeżeli HCV RNA jest ujemny to nie ma zakażenia tym wirusem u Pana i nie ma ryzyka zakażenia kogoś. We krwi są obecne przeciwciała anty HCV. Te będą dodatnie do końca życia. Dodatnie przeciwciała anty HCV , przy ujemny HCV RNA świadczą o przebytej chorobie.

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy