Wynik badania w kierunku HCV 24-letniej osoby

Otrzymałam wynik na HCV pierwszy był do powtórki, a drugi :1,93 S/CO wynik dodatni S/CO >1,0 + adnotacja wynik wymaga weryfikacji po 30 dniach lub potwierdzenie testep PCR, kiedy mialam to badanie wykonane 3 roznym testami i wyszly: dodatni, nieokreslony, ujemny. Czesto boli mnie wątroba. Test alat aspad mam w normie, czy jest możliwośc że mam wirusa HCV? nikt nie potrafi mi tego potwierdzić. Nie wykryto w innym badaniu przeciwcial RNA, jaka może być inna przyczyna dodatniego wyniku?

Z Pani informacji rozumiem , że miała Pani robione HCV RNA i wynik jest ujemny tak? Testy przesiewowe nieokreślone raz dodatnie raz ujemne. Opcja pierwsza występuje interferencja przeciwciał i antygenów stąd wyniki raz ujemne raz dodatnie lub wersja druga przechorowała Pani zakażenie wirusem HCV , anty HCV dodatni, HCVRNA ujemny. W każdym razie jest Pani zdrowa.

W takim wypadku radziłbym wykonać oznaczenie obecności wirusa HCV metodą PCR (swoiste badanie wykrywające obecność RNA wirusa). Jeśli wynik okaże się ujemny to ostatecznie będzie można stwierdzić brak zakażenia HCV.