Badanie metodą immunologiczną i miano anty-HCV

zrobiłam dzisiaj badania metodą immunologiczną i anty HCV miano wyszło 23,85 w jednostce H z komentarzem wskazane wykonanie testu potwierdzenia HCV RNA jakościowo co to oznacza ???czy te 23,85 to wirusogemia?? a jeśli tak czy wysoka czy niska...z góry dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Jest to wynik sugerujący infekcję wirusem HCV i wymaga potwierdzenia badaniem wykrywającym RNA wirusa. Im szybciej ustali się rozpoznanie lub wykluczy tym lepiej.