Co mogę zrobić z tym bólem w wieku 38 lat?

Witam! Mam problem z kręgosłupem krzyżowym. Dwa lata borykam się z tym problemem. Przeszłam rezonans magnetyczny kręgosłupa lędźwiowego, MRI głowy, badania w kierunku immunologicznym. Mam niedoczulica lewostronną, mrowienie w pośladkach aż do kolan. Gdy zginam lewą nogę czuje że jest w środku twarda od kolana do uda. Czasem zdążą się że leżę w pozycji płaskiej i skuję mnie w krzyżach i czuję ból, nie mogę wtedy poruszać nogą. Kiedy się pomału obrucę na bok coś w środku chrupanie ,wtedy nogą niby przestaje boleć i mogę wstać. Wszystkie badania są dobre. Jestem pod kontrolą neurologa. Pomocy!!!!
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co mam zrobić z tym bólem szyi w tym wieku?

Witam. Od wczoraj po południu boli mnie lewa strona szyi, ból przy schylaniu głowy w dół i przy głębszym skręcie w lewo. Mam uczucie, jakby coś usztywniało mi tę część karku. Jednocześnie wzmogły się szumy uszne. Co robić ?
KOBIETA, 77 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

ból szyi może pojawić się z wielu różnych przyczyn. Czasami może mieć on charakter tymczasowy i wynikać np. z przeciążenia mięśni, kiedy długo przebywamy w jednej i tej samej pozycji. Jeżeli ból szyi nie będzie ustępował przez dłuższy czas i przybierał na sile, konieczna jest konsultacje z ortopedą, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia, np. ze strony kręgosłupa. W wielu przypadkach może być to wynik nieprawidłowego ułożenia głowy podczas snu. Często na taki ból narzekają również osoby, które pracują długo na komputerze. Dolegliwości bólowe mogą pojawić się również w wyniku przewiania. Do czasu wizyty u lekarza warto spróbować zmienić poduszkę do snu na ortopedyczną, która zapewnia prawidłowe ułożenie szyi i głowy, tym samym odciążając kręgosłup w odcinku szyjnym. Proszę także zwrócić uwagę na postawę, jaką przyjmuje Pani w czasie pracy lub innych codziennych obowiązków. Pomocne mogą okazać się również masaże rozluźniające tę okolicę u wykwalifikowanego masażysty.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym podobnej tematyki dostępnym na portalu abczdrowie.pl, w którym znajdzie Pani informacje na temat możliwych przyczyn bólu szyi oraz sposobów ich zapobiegania:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-szyi-przyczyny-diagnostyka-i-leczenie

Warto także zapoznać się z odpowiedziami specjalistów abczdrowie.pl na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-bole-szyi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-w-lewej-strony-szyi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-sie-pozbyc-tego-napiecia-szyi-i-karku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-szybko-usunac-bol-szyi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową.

W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co mogę zrobić z bólem stopy?

Dzień dobry. Mam 29 lat i od trzech dni towarzyszy mi kłujący ból zewnętrznej części stopy (w części śródstopia, poniżej małego palca). Ból pojawił się nagle w nocy bez wyraźnej przyczyny (tydzień wcześniej boleśnie upadłam na tę nogę na schodach, ale nie sądzę, by miało to związek, skoro ból w stopie pojawił się dopiero po kilku dniach). Nie mam nadwagi i podczas dwóch tygodni poprzedzających pojawienie się bólu nie uprawiałam sportu. Ból nasila się przy chodzeniu i nacisku, ale jest odczuwalny cały czas (przypomina uczucie, jakbym wbiła sobie w stopę coś ostrego, co oczywiście nie miało miejsca). Czy ból sam minie, czy powinnam się z nim zgłosić do ortopedy?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Witam, skoro ból utrzymuje się przez jakiś czas należy wykonać przynajmniej badanie usg stopy, czasami dochodzi do uszkodzenia ścięgien, rozcięgna podeszwowego lub złamań awulsyjnych V kości śródstopia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty