Co może być przyczyną takiego bólu w okolicy stawu krzyżowo-biodorowego?

Od 3 miesięcy zaczął towarzyszyć mi ból w okolicy stawu krzyżowo-biodrowego z prawej strony z promieniowaniem na pośladek. Początkowo ortopeda zdiagnozował rwę kulszową. Brałem leki i zacząłem chodzić do fizjoterapeuty. Po miesiącu nowa diagnoza - problem z niesieniem gruszkowatym. Fizjoterapeuta stwierdził jednak że problem leży gdzieś w stawie biodrowym, ponieważ ból się nasilał i uniemożliwiał rotację nogi. Doszło do takiej blokady i wielkiego bólu że wylądowałem na Sorze. Tam wykonano RTG który nic nie wskazał, zaś neurolog stwierdził że to na pewno nie rwa kulszowa i ostatecznie w karcie wpisano mi zapalenie przyczepów mięśni pośladkowych. Dostałem mocno leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Międzyczasie udałem się do kolejnego ortopedy, który wykonal USG i rozłożył ręce nie potrafiąc mi pomóc. Na USG nic nie widać. Tydzień później nie byłem w stanie wstać z łóżka, ból nie do opisania. Cudem Udało mi się obyć bez pogotowia i znów pojechałem na Sor tym razem do niego szpitala. Wykonano tomograf. Lekarz stwierdził że nic szczególnego tam nie widać, dostałem blokadę w zastrzyku na staw oraz Diclac - zastrzyki na tydzień. Obecnie dzięki blokadzie chodzę, będę też chodził do fizjoterapeuty ale wciąż nie mam jasnej diagnozy. Na wypisie ze szpitala pojawił się kod choroby "lumbago". Czyli właściwe zestaw objawów a nie ich przyczyną. Kończą mi się opcję. Co może być przyczyną tak paraliżującego bólu, jakie badanie mogę jeszcze wykonać i gdzie się udać? Boje się że gdy blokada przestanie działać problem wróci spotęgowany.

W opisanej przez pana okolicy znajduje się wiele struktur anatomicznych - od przodu mięsień biodrowo-lędźwiowy, jelito ślepe, nerw ilioinguinalis , tylna część torebki stawu biodrowego, nerw kulszowy, staw krzyżowo - biodrowy i parę więzadeł plus przyczepy mięśniowe. Bardzo trudno jest rozpoznać zapalenie stawu krzyżowo-biodrowego lub jego niewielkie przemieszczenie. Ze względu na to iż każdy specjalista ogarnia z reguły swoje podwórko trudno jednoczasowo zbadać wszystkie elementy. Często osteopaci są w stanie pomóc. Jeżeli lek steroidowy zadziałał to proces zapalny był. Dobrze sprawdzić czy nie ma początków jałowej martwicy głowy k udowej ale z reguły dolegliwości są w okolicy pachwiny.