Co może znaczyć ból w okolicy stawu krzyżowo-biodrowego i pośladka?

Witam, rok temu dostałem nagłego bólu pleców, który zablokował mnie w półpochylonej pozycji, po tygodniu ból praktycznie minął, jednak wtedy jak na złość upadłem podczas biegania na asfalt . Kilka dni później ból powrócił i utrzymuje się od roku do dziś. We wrześniu zrobiłem rezonans odcinka L/S (wypuklina szerokopodstawna między L4/L5 uciskająca worek oponowy sąsiadująca z nerwem). Byłem u 3 lekarzy, wszyscy twierdzili, że ból nie pochodzi od kręgosłupa jednak nie dali diagnozy skąd pochodzi - dostawałem skierowanie na rehabilitację. Fizjoterapeuta do którego chodziłem również nie stwierdził przyczny bólu twierdząc jedynie, że to nie L4/L5. Ból czuję w okolicy stawu krzyżowo-biodrowego i pośladka, od jakiegoś czasu zaczął łączyć się z bólem prawego kolana. Są dni kiedy ból jest minimalny, są dni w których jest uciążliwy. Ból nogi i pośladka zawsze ustępuje razem z bólem w stawie krzyżowo biodrowym. Dodam że powyżej stawu krzyżowo biodrowego żadnego bólu nie czuję. Mam wrażenie że nikt nie bierze pod uwagę umiejscowienia bólu, a sugeruje się jedynie rezonansem. Czuję się już zrezygnowany, nie wiem kto może mi pomóc z problemem trapiącym mnie od bardzo długiego czasu. Dodam że uprawiam sport (biegam), po lekkiej aktywności fizycznej ból potrafi minąć na kilka dni. Bardzo proszę o jakąś sugestię dotyczącą możliwych dalszych kroków.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI (rezonans magnetyczny) zobrazował na poziomie L4/L5 chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatie z uciskiem na worek oponowy i sąsiadujący nerw rdzeniowy. Wynik badania tłumaczy dolegliwości zgłaszane przez Pana.
Sugeruję zmianę lekarza prowadzącego oraz konsultację z lekarzem rehabilitacji medycznej celek ustalenia dalszego postępowania. Może być też tak, że na Pana dolegliwości mogło nałożyć się wiele przyczyn. Nie tylko wypuklina na poziomie L4/L5, co wymagałoby dalszej diagnostyki. Decyduję o tym lekarz prowadzący, na podstawie wywiadu, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych.

Pozdrawiam.