Co oznaczają zaznaczone zmiany w stawach krzyżowo-biodrowych?
Witam. RTG z dnia 27.09.2016. Wynik badania: "Lordoza poglebiona. Dyskopatia L5/S1. Zaznaczone zmiany w stawach krzyzowo-biodrowych". Bol zaczal sie w maju 2016. Kulminacja w sierpniu 2016. Lekarz rodzinny stwierdził ze nic mi nie jest. Plywac, biegac i samo przejdzie. Bylem u kilku fizjoterapeutow, bol w okolicy ledzwiowej nie znika. Promieniuje do prawej nogi, stopa mrowi. Najgorzej rano, ciezko podniesc wyprostowana noge. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam,
z opisu rtg oraz Pani dolegliwości wnioskuję, że może to być przemieszczenie kości miednicy w stosunku do kości krzyżowej. Przy takich przemieszczeniach dochodzi do tak zwanego rzekomego skrócenia/wydłużenia kończyny dolnej. w 80% promieniowanie, mrowienie jest po stronie dłuższej kończyny. Przyczyną jest więźnięcie korzenia nerwu kulszowego pomiędzy 5 kręgiem lędźwiowym i kością krzyżową.
Proponuję poszukać terapeuty pracującego metodą Ackermanna
Pozdrawiam
Proponuję fizjoterapeutę, który pracuje metodami manualnymi np. Mulligan czy Kaltenborn. Te metody powinny pomóc w odblokowaniu stawu krzyżowo-biodrowego. Samo raczej nie przejdzie. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki