Zwyrodnienie stawów biodrowo-krzyżowych

Witam ponownie i bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady z ktorych skorzystam ,ale mam problem odnosnie mojego lekarza rodzinnego on nie bardzo sie przejmuje moim wysokim cholesterolem/38o ja sama wymuszam leki i badania zadnych rad ani pomocy w tym kierunku.od lat cierpie tez na zwyrodnienie stawow biodrowo krzyzowych /lecze sie u ortopedy/teraz od roku boli mnie staw biodrowy i kregoslup i miednica mam piekacy bol w pachwinie nic nie pomaga /leki ,zastrzyki masarze/trenujeNording Wolk

Wysoki poziom cholesterolu nie jest specjalnym zagrożeniem. Groźne są - wysoki poziom trójglicerydów i ewentualna obecność drobnocząsteczkowych LDL, wysoki poziom insuliny na czczo. Cholesterol jest surowcem do wytwarzania ścian komórkowych i hormonów. Nie chcemy, by niego zabrakło. Według obecnego stanu wiedzy nie jest on w żaden sposób powiązany z ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych. Najlepszym źródłem wiedzy na ten temat jest książka http://www.amazon.com/The-Sinatra-Solution-Metabolic-Cardiology/dp/1591202914 - niestety po angielsku.
Co do stawu krzyżowo-biodrowego - konieczne jest ustawienie i ustabilizowanie zespołu stawu krzyżowo biodrowych specjalistycznym pasem (np. Serola).