Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy ten wynik - ANTI-HCV 12,05 reactive?

35 lat, kobieta, samopoczucie dobre, brak objawów niepożądanych, przyjmuje leki antykoncepcyjne. Ten wynik świadczy o aktywnej chorobie czy o kontakcie z HCV?
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Reaktywny test w kierunku obecności przeciwiał anty-HCV świadczy o kontakcie z wirusem, a więc o tym, że w przeszłości doszło do zakażenia. Możliwe są nastepnie dwa scenariusze - ostre zakażenie i wyzdrowienie, co zdarza się w 10% przypadków. Drugi scernariusz to rozwinięcie się zakażenia przewlekłego, co dotyczy 90% zakażonych.

Badaniem wykrywającym aktywne zakażenie jest test na obecność materiału genetycznego wirusa, HCV-RNA. Do rozpoznania przewlekłego zakażenia HCV konieczne jest stwierdzenie obecności HCV-RNA przez >6 miesięcy oraz obecność zmian zapalno-martwiczych z możliwym włóknieniem w badaniu histologicznym wycinka biopsyjnego wątroby.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy