Dodatni wynik HBS w 16. tygodniu ciąży
Witam! Jestem w 16tc i po odebraniu wyników okazało się że wynik hbs jest dodatni! Chciałabym wiedzieć jaki ma to wpływ na przebieg ciąży oraz jak należy się leczyć? Dodam że moja ciąża przebiega prawidłowo oreaz stan mój jest bardzo dobry ( nie mam żadnych dolegliwości). Czekam na porady.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Niestety nie sprecyzowała Pani jaki wynik ma Pani na myśli: antyHBs czy też HBsAg. Jeśli anty-HBs - wynik dodatni świadczy o skutecznym zaszczepieniu. Dodatni wynik HBsAg może oznaczać zakażenie WZW t B - w takim przypadku konieczna jest dokładniejsza diagnostyka.