Dokuczające bóle nóg przy uprawianiu sportu

Witam. Od roku dokucza mi ból prawej nogi. Trenowałem biegi ok. 50 km tygodniowo. Zaczęło się w trakcie biegu i mimo przerwania biegów bóle nadal są, od kolana w dół raz łydka raz niżej łydki aż do stopy, kolano nie boli. Serce zdrowe (Holter, Echo, wysiłkowe ok), morfologia norma, TSH norma, usg nogi nic nie wykazało, rezonans głowy wzorcowy. Kręgosłup boli sporadycznie w odcinku lędźwiowym i w okolicach prawej łopatki. Bóle nogi i pleców nie są mocne. nie usztywniano nogi, nie leżałem.

Częstą dolegliwością u biegaczy (nawet obecnie nie trenujących) jest napięcie mięśnia piszczelowego przedniego, czasem we współnapięciu również piszczelowego tylnego. Mogą one dawać objawy bólowe od kolana w dół (tak jak Pan to opisał). Zwróciłabym też uwagę na to jak Pan chodzi - czy prawidłowo obciąża Pan obie stopy, czy chód jest płynny a kroki równej długości.

Najlepszym wyjściem była by wizyta u fizjoterapeuty.

Pozdrawiam