Dolegliwości bólowe kręgosłupa z promieniowaniem na kończyny dolne a wynik badania MR

wywiad aktualny;opis wywiadu; w dziecinstwie przepuklina oponowo rdzeniowa. Dol. bólowe kr. L5/S1 z promieniowanie na koń. dolnych osłabienie siły k. dolnych około 3 lat ,chodzenie na palcach i na piętach nie mozliwe ,otyłość. w badaniu Mr kr. L/S ;kręgozmyk L5/S1 ,tłuszczak sródkanałowy L3/L5. wskazania lecz. operacja w zespole oetopedyczno-neurochirurgicznym. a wasza opinja jaka jest. prosze o odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości są spowodowane obecnością zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Najprawdopodobniej konieczne będzie leczenie operacyjne. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.