Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dolegliwości pęcherzyka żółciowego po diecie odchudzającej

Mam 38 lat zacząłem się odchudzać, zrzuciłem 16 kg w ciągu trzech miesięcy. z do 93kg.Wykluczyłem z żywienia sól, piwo (i inne alkohole), kawę oraz tłuszcze. Nie palę papierosów. od dłuższego czasu brałem witaminplus z olimpu oraz linea detox z zieloną herbatą i cynkiem. Po dwóch i pół miesiąca miałem dolegliwości woreczka żółciowego.woreczek na USG był pełny galaretkowatej żółci. Kamieni nie było widać, rok wcześniej miałem usg i kamieni nie stwierdzono. Dlaczego mam problem z woreczkiem?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Złogi w woreczku i przewodach żółciowych, które mogą być początkiem rozwoju kamieni żółciowych, są często efektem nieprawidłowej diety o wysokiej zawartości tłuszczu, cholesterolu, cukrów prostych, a jednocześnie ubogiej w błonnik i lecytynę. Kamienie żółciowe mogą jednak powstawać także u osób stosujących głodówki i drastyczne kuracje odchudzające.
Utrata masy ciała na poziomie 16 kg w tak krótkim czasie jest bardzo niebezpieczna. Zalecane tempo odchudzania to 0,5kg/tydzień. To chroni przed niedoborami pokarmowymi i zapewnia utrzymanie w miarę stałej masy ciała po odchudzaniu.
Proponuję dbać o nieobecność w diecie zakazanych produktów i pozostać w stałym kontakcie z lekarzem.
pozdrawiam

0

Witam, jeżeli chodzi o tego typu dolegliwości musi Pan udać się do specjalisty. Przyczyny problemów z woreczkiem mogą być przeróżne. Problem należy zdiagnozować u lekarza prowadzącego. Podane przez Pana informacje są za mało treściwe i niejednoznaczne. tego typu dolegliwości mogą mieć różne podłoże nie wykluczając nawet genetycznego. Dlatego też należy na samym początku przeprowadzić szczegółowy wywiad.pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy