Dolegliwości po usunięciu przepukliny

witam mam pytanie , w 2010 r miałem usuniętą przepuklinę l5 s-1 8mm po operacji odczuwałem dalej dolegliwości w różnym nasileniu tak jak przed , wykonałem badania rezon. 4 krotnie pierwszy miesiąc po operacji i wykazał nawrotną przepuklinę 4 mm ,ale lekarz który mnie operował powiedział ,że to blizna ,następne były podobne .Odczuwałem ból nóg w różnym stopniu 6 12 2013 wykonałem tomograf i wynik był taki ,przepuklin 8 mm z uciskiem worka oponowego , czy muszę się operować

Przepuklina jest niewielkiego stopnia, bez cech ucisku na korzenie nerwowe, Pan nie ma objawów ubytkowych w zakresie korzeni nerwowych (np. chociażby okresowe niedowłady, bóle bez reakcji na wszelkie leki przeciwbólowe). Raczej w takim przypadku nie ma wskazań do leczenia operacyjnego. Jednak w tej sprawie musi wypowiedzieć się neurochirurg po bezpośrednim badaniu.