Domowe sposoby zwalczania jęczmienia na powiece

Od ponad tygodnia mam na powiece coś, co nazywa się powszechnie jęczmieniem. Chciałem kupić w aptece jakieś krople, ale nic mi nie polecono. Jak mogę sobie pomóc we własnym zakresie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim proszę nie naciskać/wyciskać zmiany. Jęczmień powinien samoistnie ustąpić w ciągu kilku-kilkunastu dni. Ewentualnie polecam stosowanie ciepłych, suchych okładów. Gdyby zmiana nie ustępowała, proszę udać się do lekarza POZ po maść z antybiotykiem.