Dość liczne candida albicans w 12. tc

Witam, Jestem w 12 tyg. ciąży i okazało się, że mam w gardle dość liczne candida albicans. Od 4 lat walczę z nawracającymi aftami oraz z depresją(wydaje mi się to łączyć ze sobą). Chciałabym się dowiedzieć jaki wpływ może mieć to na obecną ciążę. Jakie leczenie powinnam zastosować(teraz czy po porodzie).Z jakim lekarzem to skonsultować. Czy mogę przejść na dietę polecaną w walce z tymi drożdżakami mimo że jest ona bardzo restrykcyjna. Z góry bardzo dziękuje za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Dieta powinna być jak najlepiej zbilansowana zwłaszcza w ciąży. Co do ewentualnego obecne leczenia proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciąże, lekarz po zapoznaniu się z całością wyników zaleci odpowiednie dalsze postępowanie.