Doszycie palca refundowane przez NFZ

Jestem po amputacji paliczka palca 2 lewej reki mam 22 lata jestem z warszawy. Mam pytanie czy można gdzieś w Polsce doszyć palca od zmarłej osoby na nfz? gdzie mam sie udać z tym ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie przeprowadza się takich zabiegów. Nawet przeszczepy całej ręki są obecnie w fazie eksperymentalnej i nie są rutynową metodą leczenia amputacji. Wykonuje się natomiast zabiegi rekonstrukcyjne polegające na autoprzeszczepie palców stóp w miejsce amputowanych palców rąk. W celu kwalifikacji do zabiegu konieczny jest kontakt z chirurgiem plastycznym (wymagane skierowanie od lekarza POZ).

Na naszym terenie - dolnośląskie, replantacją kończyn zajmuje się ośrodek w Trzebnicy. Jednak podejrzewam iż mamy tu mikroskopijne naczynia na obwodzie palca lewej dłoni i najpewniej to zdyskwalifikuje od leczenia transplantacyjnego. Proszę zapytać: telefon 071 312 06 08